Skip to content Skip to footer

ULTRA to doskonała formuła aby sprawdzić się na długim dystansie, a co powiecie na jeszcze inne wyzwanie – przejechać cały dystans na rowerze elektrycznym? To wcale nie takie proste, jak może się wydawać :)

Dla kogo klasyfikacja e-bike?

Dla wszystkich odważnych i tych, którzy dobrze znają się ze swoim sprzętem, mają wystarczająco dużo umiejętności do jazdy w terenie przez kilka godzin i chcą zmierzyć się z różnymi nawierzchniami, jakie zaserwuje Wam przygotowana przez nas trasa.

Jak się zapisać?

Wystarczy podczas rejestracji wybrać klasyfikację dla rowerów elektrycznych, tym samym automatycznie traficie do właściwej kategorii.

Jak będzie wyglądała klasyfikacja?

W tym przypadku nie stosujemy podziału na grupy wiekowe, za to stworzyliśmy dwie kategorie – kobiet i mężczyzn.

Co ważne, kategorie e-bike nie są brane pod uwagę do klasyfikacji OPEN, aby nie „zakrzywiać” wyników w zestawieniu z jadącymi na tradycyjnych rowerach.

Czy są jakieś ograniczenia?

Tak, Twój rower powinien posiadać fabryczne ustawienia mocy i korzystania z baterii (a także te związane z limitami prędkości). 

Start na rowerach, które przeszły modyfikacje tzw. chipowanie jest zabroniony. Pamiętaj, obowiązuje rywalizacja fair-play.

Klasyfikacja E-bike dla uczestników na rowerach elektrycznych

E-BIKE
EBIKE-K Uczestnicy kategorii E-BIKE startują na rowerach ze wspomaganiem (silnikiem elektrycznym) i są klasyfikowani bez podziału na kategorie wiekowe.

Kategorie E-BIKE nie są brane pod uwagę do klasyfikacji OPEN.
EBIKE-M

Potrzebujesz więcej informacji?

Sprawdź w regulaminie zapisy dotyczące klasyfikacji e-bike