Skip to content Skip to footer
Pierwsza edycja ULTRA na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pokazała ogromny potencjał tego wydarzenia. 

Doskonałe opinie po na mecie dały nam ogromną motywację do zorganizowania drugiej edycji ULTRA Jura MTB Maratonu. Tym razem w rozszerzonej formule, ponieważ maraton staje się częścią ULTRA Jura Bike Weekend.

Jeśli szukasz nowych wyzwań, tradycyjne maratony MTB to dla Ciebie za mało, a do tego chce zmierzyć się ze swoimi słabościami, sprawdzić wytrzymałość i doskonale się bawić – nasze ULTRA jest dla Ciebie!

Jedyny taki maraton MTB na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Start formuły MTB:

3 czerwca 2023

Limit uczestników

300

Formuła wydarzenia

ULTRA Jura MTB Maraton będzie rozgrywany w formule samowystarczalności z wyjątkiem bufetów przygotowanych przez organizatora).

Wydarzenie opiera się na zasadach rywalizacji fair play. Podstawowym celem uczestników jest pokonanie wyznaczonej trasy na rowerze w możliwie najkrótszym czasie.

Dla kogo ten maraton?

Jeśli trenujesz regularnie lub często pokonujesz długie dystanse na rowerze, ta propozycja może idealnie spełnić Twoje oczekiwania. Pamiętaj, to długi dystans jednak na jego pokonanie masz cały dzień.

Możesz pojechać na standardowym rowerze MTB lub wybrać e-bike (kategoria rowerów elektrycznych traktowana jest jako osobna klasyfikacja).

Ile mam czasu na pokonanie całej trasy?

Obowiązuje limit klasyfikacji na mecie (jego dokładny czas zostanie podany w komunikacie startowym)

Dodatkowo zostaną wyznaczone limity dla poszczególnych odcinków trasy, oparte o lokalizacje bufetów.

Jak będzie przebiegał start maratonu?

Start będzie odbywał się w kilkuosobowych grupach co 5 minut.

Dokładna lista startowa zostanie opublikowana na naszej stronie internetowej po zamknięciu rejestracji uczestników.

Tak było w sezonie 2022

Odtwórz wideo

Pytania i odpowiedzi

ULTRA stawia na przygodę, sprawdzenie własnej wytrzymałości czy też pokonanie postawionego przed sobą wyzwania. Tu nie musi liczyć się wynik, a sam fakt dotarcia na metę.
Jasne! W grupie zawsze przyjemniej :) Pod warunkiem, że to grupa uczestników wydarzenia. Nie dopuszczamy pomocy grup zewnętrznych, w końcu stawiamy na zasady fair play, więc każdy powinien mieć tyle samo kilometrów w nogach.
Czasami zdarzają się takie sytuacja gdy trzeba opuścić trasę. Rozumiemy to, jednak aby Twój przejazd był zaliczony do klasyfikacji, musisz wrócić na trasę w miejscu w którym została opuszczona.
W przeciwieństwie do standardowych maratonów MTB ten nie będzie miał dedykowanego zabezpieczenia na drogach publicznych. Dlatego też przecinając odcinki asfaltowe, należy stosować się do ogólnych przepisów ruchu drogowego.
Bufety na trasie będą wyposażone w podstawowe narzędzia, czy też zapasowe dętki. Jeśli jednak Twój rower ulegnie poważnej awarii, możesz skontaktować się z nami. Nasza obsługa trasy pomoże Ci w dotarciu na metę, zabierając Ciebie i rower.

Potrzebujesz więcej informacji?

Sprawdź w regulaminie zapisy dotyczące startu w formule MTB