Skip to content Skip to footer

Kochasz asfaltowe szlaki? Lubisz wyzwania i długie dystanse? Idealnie! Jura Krakowsko-Częstochowska pozwoli Ci doświadczyć wszystkiego co najlepsze.

Jura Krakowsko-Częstochowska – odkryj ją i pokochaj!

Ten region Polski potrafi chwycić za serce. Spotykają się tutaj dzika przyroda z cywilizacją, a historia miesza się z teraźniejszością. Fantastyczne krajobrazy, ruiny zamków oraz strażnic, a także wapienne ostańce – to tylko część tego czego możecie doświadczyć na Jurze.

Takie miejsce idealnie nadaje się na ultramaraton kolarski. Dlatego powstała Jurajska Wyrypa! Dlaczego wyrypa? Teren jest przepiękny, ale także pagórkowaty. O ile oczy często proszą o więcej, to nogi błagają o litość. Na pewno nie można narzekać na nudę, za to solidne zmęczenie – gwarantowane!

Przed Wami pierwsza edycja Jurajskiej Wyrypy, zarówno w formule Road jak i Gravel. To część większego projektu jakim jest ULTRA Jura Bike Weekend.

Wydarzenie wystartuje 2 czerwca 2023, do wyboru będą dystanse pozwalające każdemu dopasować odpowiednią dla siebie dawkę jurajskich wyzwań.

  • 500 km (limit czasowy – 50 godzin)
  • 250 km (limit czasowy – 30 godzin)
  • 125 km (limit czasowy – 16 godzin)

Przewidziany limit czasu powinien pozwolić Wam na to by móc zatrzymać się, jeśli coś przykuje Waszą uwagę, a wierzcie Nam – czasem warto! Jeżeli już startowaliście w ultramaratonach, to być może macie ochotę zmierzy się z licznymi pojazdami, jakie zapewnia Jura? Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z ultramaratonami, to doskonale trafiliście, bo choć Jura zapewnia możliwość obcowania z naturą i delektowanie się przyrodą, to jest to też obszar dobrze zurbanizowany, z bogatą bazą noclegową i gastronomiczną – zachęcają organizatorzy.

Zapisy internetowe są aktywne do 28 maja, działajcie!