Jura Krakowsko-Częstochowska – odkryj ją i pokochaj!
Ten region Polski potrafi chwycić za serce. Spotykają się tutaj dzika przyroda z cywilizacją, a historia miesza się z teraźniejszością. Fantastyczne krajobrazy, ruiny zamków oraz strażnic, a także wapienne ostańce – to tylko część tego czego możecie doświadczyć na Jurze.
Takie miejsce idealnie nadaje się na ultramaraton kolarski. Dlatego powstała Jurajska Wyrypa! Dlaczego wyrypa? Teren jest przepiękny, ale także pagórkowaty. O ile oczy często proszą o więcej, to nogi błagają o litość. Na pewno nie można narzekać na nudę, za to solidne zmęczenie – gwarantowane!
Nowe wydarzenie ULTRA to propozycja zarówno dla doświadczonych uczestników taki wydarzeń, jak i tych którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ultramaratonami.
Start formuły GRAVEL:
2 czerwca 2023
Limit uczestników (łącznie dla formuły ROAD i GRAVEL)
350
Formuła wydarzenia
Jurajska Wyrypa Gravel Tour będzie rozgrywana w formule samowystarczalności (z wyjątkiem bufetów przygotowanych przez organizatora).
Start odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w Częstochowie z podziałem na grupy startowe (w zależności od wybranego dystansu)
Zawodnicy sami decydują o odpowiedniej dla siebie strategii. Możliwa jest jazda non-stop jednak ze względów bezpieczeństwa rekomendujemy odpoczynek w nocy i jazdę przy świetle dziennym.
Ile mam czasu na pokonanie trasy?
Dla dystansu Jurajska Wyrypa Gravel Tour wyznaczony został limity czasowe (50 godzin – dystans 400 km, 30 godzin – dystans 200 km, 16 godzin – dystans 100 km)
Możliwe jest opuszczenie trasy w celach noclegu, zakupów, skorzystania z serwisu rowerowego, pomocy medycznej lub innych niezbędnych czynnościach istotnych dla ukończenia rywalizacji, jednak należy powrócić na trasę w miejscu jej opuszczenia. Opuszczenie trasy nie wpływa na limit czasowy.
Klasyfikacja końcowa
Prowadzona będzie wyłącznie klasyfikacja indywidualna w kategorii OPEN osobno dla kobiet i mężczyzn (na każdym z dystansów osobno).
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostaną uczestnicy, którzy w najkrótszym czasie pokonają prawidłowo trasę.
Obowiązkowe wyposażenie
Aby wyjechać na trasę uczestnicy powinni posiadać:
- kask sztywny,
- oświetlenie (nocne oraz wykorzystywane w czasie niedostatecznej widoczności) – przednie białe, tylne czerwone),
- odblaski i numery startowe otrzymane w pakiecie startowym,
- dokument tożsamości ze zdjęciem,
- telefon komórkowy z numerem podanym podczas rejestracji.
Pytania i odpowiedzi
Trasę można pokonać na dowolnym typie roweru, który będzie napędzany wyłącznie siłą mięśni uczestnika (dla formuły ROAD i GRAVEL zabronione jest wykorzystywanie rowerów typu e-bike).
Tak, na jednym z bufetów będzie przygotowany przepak. Dokładną jego lokalizację podamy przed wydarzeniem. Rzeczy na przepak będzie można „nadać” przed startem w biurze wydarzenia.
Nie. W przypadku formuły Gravel i Road uczestnicy będą poruszać się na podstawie wcześniej udostępnionej mapy / śladów gpx. Ich zadaniem będzie odpowiednia nawigacja po trasie z uwzględnieniem punktów kontrolnych.
Trasa nie będzie posiadała dedykowanego zabezpieczenia na drogach publicznych. Dlatego też poruszając się po odcinkach asfaltowych należy stosować się do ogólnych przepisów ruchu drogowego.
W przypadku stwierdzenia braku obowiązkowego wyposażenia uczestnik jest zobowiązany do jego zapewnienia. Czas startu dla takiej osoby liczony jest zgodnie z przydziałem do danej grupy startowej.
Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź w regulaminie zapisy dotyczące startu w formule GRAVEL